Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 (Aktualizacja)
Firma Tamron poinformowała o pracach nad drugą generacją obiektywu o parametrach 70-180 mm f/2.8. Zmiany w stosunku do poprzednika obejmują między innymi dodanie mechanizmu optycznej stabilizacji obrazu.
Według informacji zamieszczonej na stronie firmy Tamron, tak prezentuje się lista zmian i nowych funkcji, jakie znajdziemy w drugiej generacji popularnego tele-zooma:
- Pomimo dodania mechanizmu stabilizacji optycznej (VC), obiektyw ma zachować kompaktowe rozmiary - długość 156.5 mm i wagę 855 g.
- Zachowana ma być także powszechnie stosowana w obiektywach Tamrona średnica filtrów 67 mm.
- Przeprojektowany układ optyczny ma zapewnić lepszą jakość obrazu na wszystkich ogniskowych.
- Silnik VXD ma zapewnić szybki i precyzyjny autofokus oraz wspierać funkcje związane ze śledzeniem, czy też detekcją twarzy i oka.
- Nowy obiektyw ma się także wyróżniać dobrymi minimalnymi odległościami ustawiania ostrości - 0.3 m na 70 mm i 0.85 m na 180 mm.
- Obiektyw ma być kompatybilny z oprogramowaniem Tamron Lens Utility.
- Obiektyw ma być uszczelniony.
Oficjalna premiera obiektywu Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 ma nastąpić jesienią.
Aktualizacja — otrzymaliśmy od firmy Focus Nordic, polskiego dystrybutora marki Tamron, oficjalną informację prasową na temat nowego obiektywu.
INFORMACJA PRASOWA
Tamron wprowadza drugą generację 70-180mm F2.8 z mocowaniem Sony E!
Od czasu premiery nieco ponad 3 lata temu, Tamron 70-180mm F2.8 stał się ulubionym obiektywem wielu fotografów. 3 lata to sporo czasu, zatem czas na powiew świeżości — Tamron z dumą ogłasza nową wersję obiektywu — pełną ekscytujących funkcji! Witamy Tamron 70-180mm F/2.8 Di III VC VXD G2.
Nowy obiektyw zawiera kilka ulepszeń, z których być może największą nowością jest wprowadzenie uznanego mechanizmu VC Tamron. Włączenie stabilizacji obrazu do obiektywu jest mile widzianym dodatkiem zarówno dla fotografów, jak i filmowców, ponieważ skutecznie redukuje niezamierzone drgania, które mogą wystąpić podczas fotografowania przy dłuższych ogniskowych lub podczas fotografowania bez statywu w słabym oświetleniu lub przy długich czasach otwarcia migawki.
Oprócz stabilizacji obrazu nowy obiektyw posiada również nową konstrukcję optyczną, która poprawi jakość obrazu w całym zakresie zoomu. Dzięki nowej konstrukcji optycznej MOD został zredukowany do 0,3 m w porównaniu do pierwszej generacji 0,85 m pozwala użytkownikom cieszyć się fotografią tele-makro z charyzmatycznym bokeh.
Dzięki liniowemu silnikowi odpowiedzialnemu za mechanizm ustawiania ostrości Tamron VXD, autofokus jest niezwykle cichy, a jednocześnie szybki i dokładny. Zaawansowany system łączy w sobie szybkość i precyzję, umożliwiając dokładne ustawienie ostrości zarówno fotografom, jak i kamerzystom i to przy wszystkich ogniskowych.
Obiektyw jest kompatybilny zarówno z Tamron Lens Utility, jak i Tamron Lens Utility Mobile. Dzięki oprogramowaniu użytkownik może dostosować funkcje obiektywu w zależności od stylu fotografowania i zmienić funkcje, takie jak ostrość A-B, ustawienia ostrości i funkcje pierścienia.
Nowa konstrukcja obiektywu poprawia funkcjonalność, zapewnia odporność na zarysowania, posiada konstrukcję odporną na wilgoć oraz przednią soczewkę z powłoką fluorową co zapewnia bezpieczne użytkowanie nawet w trudnych warunkach pogodowych. Pomimo wszystkich ulepszeń, Tamronowi udało się stworzyć kompaktowy i lekki obiektyw, który waży zaledwie 855 g, czyli tylko 40 g więcej niż pierwsza generacja.
![]() |
Ceny i wysyłka
Nowy obiektyw będzie dostępny jesienią 2023r. Sugerowana cena detaliczna zostanie podana w późniejszym terminie.
- Kompaktowa konstrukcja, obiektyw o długości zaledwie 156,5 mm
- Wyposażony w wysoko ceniony mechanizm VC firmy Tamron
- Waży tylko 855 g
- Kompatybilność z Fast Hybrid AF i Eye AF
- Rozmiar filtra 67 mm, taki sam jak w przypadku większości innych obiektywów Tamron do aparatów bezlusterkowych
- Odporna na wilgoć konstrukcja, przednia soczewka z powłoką fluorową
- MOD to tylko 0,3 m
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Czyli Nikonowi sprzedał patent na G1, a sam zrobił G2. Sprytnie
Z 28-75/2.8 zrobili dokładnie to samo
Nikon zna swoje miejsce i nie kupuje najnowszych technologii żeby nie robić zamieszania
No i co ja teraz zrobię ze swoim dotychczasowym 70-180 ? :-(
Ciekawie.
Dopiero co testowałem G1 na A7 III i Nikona na Z5 na zlocie. Z tych 2 zestawów zauważalnie przyjemniej robiło mi się zdjęcia Nikonem, a tu takie coś.
Dobrze, że nie mam teraz presji na zakupy, bo miałbym jeszcze większy dylemat.
@Ryszardo może A7IV?
@Ryzbor
Aparat zupełnie nie dla mnie. Nie widzę powodu, żeby płacić więcej (nic ze zmian nie jest mi potrzebne), a wyświetlaczy odchylanych a bok nie lubię.
I ogólnie ergonomia Sony słabo mi leży - Nikona używało mi się dużo wygodniej mimo, że siedzę w zupełnie innym systemie.
Sam obiektyw też był lepiej wykonany.
@ryszardo
W A7 IV ergonomia jest dużo lepsza niż była jeszcze w A7III. Skok przycisków, wysokość, głębokość i profil gripa - w końcu jak aparat a nie proteza. Choć dalej Nikon czy Canon mają lepsze.
Nikony Z są strasznie kanciaste. Canony wypadają tutaj lepiej. Choć Nikony kuszą niską ceną to się potem mści okrutnie.
Przy czym nikony są niezwykle ergonomiczne i mi osobiście lepiej się nimi operuje niż canonami.